2003-09-05 - Izegem Koers leeft bij de mensen - Opdracht volbracht voor Frank Duhamel en Johny Porteman

Izegem Koers van donderdag 11 septembe wordt sportief gezien zeker weer een hoogvlieger. Verschillende toppers tekenen present en ook het kruim van de Belgische eliterenners zonder contract zullen aanwezig zijn. Johnny Porteman en Frank Duhamel die vorig jaar het heft in handen namen om opnieuw een profwedstrijd te organiseren zijn dan ook zeer tevreden.Alle puzzelstukjes passen weer feilloos in elkaar en een nieuwe perfecte organisatie is in de maak. "Met onze groep medewerkers hebben we tot nu toe weer heel hard gewerkt," laat Johny Porteman weten. "Meteen wil ik ook Chris Sabbe harteljk bedanken. Het was Chris die er opnieuw voor gezorgd heeft dat er toch heel wat bekende wielernamen naar Izegem zullen komen. De laatste weken ontvang ik ook veel positieve reacties vanwege de mensen, vorig jaar was iedereen nogal sceptisch voor het nieuwe volksfeest. Izegem koers leeft bij de mensen. Wat wij met onze groep vorig jaar op gang gebracht hebben is nu een perfecte organisatie geworden. Het is een fantastisch evenement waar iedereen naar toe komt."En het tweetal blijft bloemetjes uitdelen. "We mogen natuurlijk ook Marc Vanlerberghe niet vergeten", gaat schepen van Sport Frank Duhamel verder. "Als penningmeester heeft hij alle financiële verrichtingen gewoon perfect gedaan. En ook de deelnemerslijsten zullen gewoon prachtig zijn, want aan de ommezijde zullen alle foto's van de sponsorende cafés te zien zijn. Eigenlijk moeten we echt trots zijn op onze Izegem Koers. Het is naast de triatlon die ook een prachtige organisatie is, een van de enige sportmanifestaties die volledig gratis is voor het publiek. Bovendien bestaat het hele organiserende comité louter uit vrijwilligers."Mooiste kermiskoer van Vlaanderen

Een van de belangrijkste aandachtpunten blijft de veiligheid van de wielrenners en de toeschouwers. "Niets wordt aan het toeval overgelaten en met de mensen van de civiele bescherming op de kritieke punten hebben we toch al heel wat meer armslag. Verder zal ook geprobeerd worden om het doorgaand verkeer in Izegem zo veel mogelijk te weren. Tot slot zou ik graag ook nog alle sponsors klein en groot bedanken. Voor velen was het vorig jaar iets volledig nieuws, maar dit jaar hebben veel bedrijven gemakkelijker in de zak getast. We zijn met Izegem Koers zeer opnieuw aan een mooie traditie begonnen. Dat Izegem Koers nu op donderdag valt is voor zowel de werkgevers als de werknemers ideaal. De traditie van Izegem Koers als mooiste kermiswedstrijd van Vlaanderen is gewoon een feit."

Topteam Lampré Daikin als blikvanger

Ondertussen zijn ook al de verschillende ploegen die deelnemen aan Izegem Koers bekend. Volgende ploegen hebben bevestigd dat ze zullen aanwezig zijn. Alle ploegen komen met 8 renners, tenzij anders vermeld. Natuurlijk zullen ook nog een aantal individuelen deelnemen en kunnen er nog een aantal verrassende namen bijkomen. Lampré Daikon komt met de volledige ploeg die op zaterdag zal deelnemen aan Parijs-Brussel. Het zijn een voor een toppers. Ook Lotto-Domo (Gardeyn Hoste, Van Impe, Lef Verbrughe, Steegmans, Detilloux en d'Hollander), Palmans Colstrop (Belgisch kampioen Omloop, Leukemans, Trouvé), Flanders-I-Team Nova (Cali, Lacuone, Van lacker), Marlux-Wincor-Nixdorf (Bruylandts, Belovoskisch, Verheyen), Bankgirolotterij (5 renners met o.a. Koerts, Smits, Voskamp), Quick Step Davitamon (Museeuw en nog een paar renners), Team Down Under (Indekeu), Spaarselect (vier renners met oa Wellens en Vervecken), Team Deschacht van Roger Devlaeminck (vier renners met Ben Berden), Lampré Daikin (Lodo, Serpelini, Sciandri, Pinotte, Ratti, Kadlec, Guerinni en Quinziato, Sportbestuurder Piedro Algeri), Fakta (Arvesen, Backstedt, Sunderland).

Daarnaast komen ook volgende ploegen met eliterenners zonder contract : Soenens-Germond, Cerdi, Beveren 2000, New Heebra met Deweirdt, ABX-Go Pass (ploeg van Dirk Dewolf), Club Parike en Deschacht (met huidig Belgisch kampioen Heirwegh). De kaap van de 100 renners zal zeker opnieuw overschreden worden. Patrick Vandewatere

Afspraak voor iedere sportliefhebber op donderdag 11 september vanaf 14h15 in het centrum van Izegem